Wereldreis update #2 | Hobbiton, Rotorua en het geweldige Tongariro
Op bezoek bij de hobbits
Na Coromandel rijden wij door naar Hobbiton, het hobbitstadje uit Lord of the rings en uit the Hobbit. Zelf heb ik voor wij naar Nieuw-Zeeland gingen Lord of the rings gekeken, dus ik had heel veel zin in ons tripje naar Hobbiton. Helaas mag je niet zonder guided tour naar Hobbiton en moet je dus met een gids mee. Het is super druk en best toeristisch, elke tien minuten vertrekt er namelijk wel een tour. Ondanks dat het best druk en toeristisch is, vonden wij het super. Het is geweldig om alles uit de film van dichtbij te bekijken en om te zien hoeveel dingen er eigenlijk echt zijn. Bijna al het groente en fruit is gewoon echt! En als iets niet echt is, dan is het bijna niet te zien.
We lopen met onze gids Amanda mee, leren wat over hoe de film gemaakt is en krijgen wat tijd voor foto’s. Aan het einde sluiten we af met een drankje in de Green Dragon, super leuk! Ik had er nog wel uren rond kunnen lopen en kunnen genieten van de details in Hobbiton, maar helaas, na twee uur ging de bus terug naar de parkeerplaats en was ons bezoek aan de Hobbits alweer over.
Bijzonder Rotorua
Na ons bezoek aan Hobbiton reden wij direct door naar het bijzondere Rotorua. Het lag toch redelijk dichtbij, dus wij konden net zo goed gelijk doorgaan. Wij sliepen op een camping met hot pools en een zwembad en omdat het prachtig weer was besloten wij deze gelijk maar uit te testen. Het zwembad was nog ijskoud, maar de hot pools waren heerlijk ontspannend.
Op onze eerste volle dag in Rotorua besluiten wij het park Wai o Tapu te bezoeken. In dit park vind je allemaal geothermische verschijnselen, iets waar Rotorua bekend om staat. We lopen ruim twee uur door dit park en vallen van de ene in de andere verbazing. Wat is dit ontzettend bijzonder zeg! We zien felgroene meren, modderpoelen, actieve kraters en pools in de meest bijzondere kleuren van wel 100 graden warm. Vooral Champagne pool is prachtig (die met het oranje). Alleen de geur in het park is niet zo om over naar huis te schrijven, aangezien het overal naar zwavel ruikt.
Op naar Taupo
Na drie dagen in het bijzondere Rotorua was het tijd om door te reizen richting Taupo. Eerst twijfelden wij heel erg om nog naar Waitomo te gaan voor de glowworm caves, maar wij besloten dit toch niet te doen. Het is erg duur en wij moesten hierdoor 4 uur extra rijden. In plaats daarvan gaan we in het zuiden een keer zo’n cave bezoeken, want in Nieuw-Zeeland vind je er genoeg!
Na wat uitslapen breken wij onze tent af en rijden we dus richting Taupo, waar we een uur later alweer bij onze camping aankomen. Gelukkig morgen we er gelijk op. Daarna besluiten wij te lopen naar het centrum en vragen wij bij het informatie kantoor wat informatie over de Tongariro crossing. Wij willen die namelijk graag lopen de komende dagen, maar het weer ziet er niet goed uit. Ze raden ons aan om te wachten, helaas.
Na onze lange wandeling terug lunchen wij wat en wandelen wij richting de Huka falls. Het is een wandeling van ongeveer 45 minuten, maar niet echt een hele interessante. Uiteindelijk bij het eindpunt blijkt dat de Huka falls niet echt watervallen zijn, maar meer een soort stroomversnelling. Ach ja, het houd je weer even bezig zullen we maar zeggen.
Een droom die uitkomt
De Tongariro crossing stond bij mij bovenaan mijn bucketlist voor een bezoek aan Nieuw-Zeeland. Deze hele dag voelde dan ook echt als een grote droom. Wauw, wat was het geweldig. Om 3:45 ging de wekker, dat was dan wel wat minder geweldig. Gelukkig voelde we ons niet heel moe. Na een ontbijtje wachtten wij langs de weg op onze shuttle. Deze kwam rond 5:15.
De Tongariro Crossing is een wandeling door het vulkanische gebied waarbij je prachtige uitzichten hebt op onder andere Mount Doom uit de Lord of the Rings. De wandeling is 19,4 km lang en je stijgt van 1150 meter hoogte naar 1886 meter. Daarna daal je weer tot 750 meter.
In het donker reden wij richting Tongariro nationaal park, naar het startpunt van de crossing op 1150 meter hoogte. Toen we eenmaal aankwamen was het inmiddels licht. Er hing nog wat bewolking, maar de voorspelde regen was er niet. Het eerste deel van de Tongariro crossing is best simpel, je loopt over een fatsoenlijk pad en voor je het weet zitten de eerste vier kilometer erop. Maar dan moet je klimmen. Je klimt in een keer een enorm stuk via devil’s staircase, best pittig, maar ik had het eerlijk gezegd erger verwacht. Na devil’s staircase komt er een makkelijker stuk, waar nog best veel sneeuw lag van de afgelopen winter. Heel gek om in je hemdje tussen de sneeuw te lopen zonder het koud te krijgen.
Als je eenmaal op de top bent is het uitzicht adembenemend. Je snapt waarom ze red crater red crater noemen en ziet oneindig veel bergen. Geweldig! Na het klimmen denk je dat je het moeilijkste en engste eigenlijk wel gehad hebt, maar dat viel even tegen. Je moet namelijk gelijk beginnen aan een pittige daling. Er is alleen maar losliggend zand en wat lossliggende stenen en je kan je nergens aan vasthouden. Aan beide kanten heb je afgronden (en geweldige uitzichten). Gelukkig is het pad breder dan verwacht. Sommige dalen af in 15 minuten, sommige in 30, wij in 60. Verschil moet er zijn toch?
Bijkomen & op naar Wellington!
De dag na de Tongariro Crossing hebben we beide flink spierpijn en besluiten we weinig te doen. We zijn moe en hebben weinig fut. Het weer beloofd ook niet veel goeds. De dag erna moeten we dik 5 uur rijden, dus dan willen we wel genoeg energie hebben. We doen dus helemaal niks die dag.
Na een relaxte dag is de spierpijn een stuk minder en zijn we weer wat energieker. We rijden in 5 uur naar Wellington en het gaat eigenlijk best snel. Op de heenweg hebben we prachtige uitzichten, eerst rijden we door een vulkanisch landschap, daarna door groene heuvels en ten slotte nog een stukje langs de kust. Iets eerder dan gepland komen wij aan in onze Airbnb, maar dat is geen probleem. Ik kijk nu al uit naar een avond met een echt goede nacht, want tja, in een tent slaap ik best, maar echt geweldig is het niet.
Het weer is vandaag goed dus we besluiten snel Wellington te verkennen, aangezien de voorspellingen voor de dag erna weinig goeds beloven. We slenteren wat door de stad, lopen langs het water en eten Mexicaans. Wellington heeft niet echt bezienswaardigheden en heeft vooral veel restaurants, winkeltje en barretjes. Hoewel het de hoofdstad van Nieuw-Zeeland is, voelt dat helemaal niet zo. Het is ook veel kleiner dan Auckland.
In het museum leren we iets over het ontstaan van Nieuw-Zeeland, de rol van Nieuw-Zeeland tijdens de eerste wereldoorlog en iets over de Maori cultuur. Daarna hebben we wel weer genoeg museum gezien en lopen we nog wat rond in het centrum. We eten iets en gaan terug naar onze airbnb, om nog even lekker te genieten van het echte bed.
Op naar het zuiden!
Onze wekker gaat veel te vroeg, want we moeten op tijd bij de ferry zijn. Vandaag vertrekken wij naar het zuiden en daarmee sluiten wij onze reis op het Noordereiland af. Het noorden was prachtig, misschien wel mooier dan verwacht. We lopen iets voor op onze planning, wat wij stiekem al hoopte, aangezien het zuiden van Nieuw-Zeeland nog veel mooier schijnt te zijn er daar dus ook genoeg te doen is!
De uitzichten vanaf de ferry beloven trouwens al veel goeds voor de rest van het Zuidereiland…
Aantal auto’s: 1 (totaal: 2)
Aantal afgelegde kilometers: 691 (totaal: 1.737)
Aantal plaatsen: 5
Aantal campings: 2 (en 1 Airbnb) (totaal: 4 campings en 2 Airbnb)
Favoriete camping: All Seasons Kiwi Holiday Park Taupo
Favoriete activiteit: De Tongariro Crossing
Grootste tegenvaller: Die ‘waterval’ bij Taupo en de wandeling erheen.
Grootste meevaller: Dat we toch nog mooi weer hadden tijdens de Tongariro Crossing en wij het beide goed vol gehouden hebben. Oh en de beloofde stank in Rotorua vond ik meevallen, ik had het erger verwacht, maar alleen in de parken stonk het heel erg.
Dit was onze laatste week op het Noordereiland van Nieuw-Zeeland. De tijd vliegt echt voorbij, want inmiddels genieten wij alweer volop van nieuwe plekken in het zuiden, maar daarover de volgende keer meer!
Wat is de gaafste wandeling die jij ooit deed?
Linda
Schrijver
Leuk om die herkenbaarheid te lezen en weer even mee te mogen reizen door Nieuw-Zeeland! Veel plezier alvast op het zuidereiland! Hebben jullie bewust geen Maori tour gedaan in Rotorua of staat-ie alleen niet in de blog?
Dat hebben wij inderdaad bewust niet gedaan. Wij hoorden er wel goede dingen over, maar ook dat het net een circus was en heel nep. Wij hebben in Maleisië eens zoiets gedaan en dat was zo nep dat we nu zoiets hadden van nee dat doen we niet en het was ook echt behoorlijk duur. We hebben wel wat Maori gebouwen bezocht waar je gratis in mocht.
Tof hoor! Hoe bevalt het kamperen eigenlijk? Aangezien jullie dat nooit echt deden. Daar mag je over een paar weken wel een blogje aan wijden, lijkt me interessant om te lezen! Ik ben blij dat jullie het zo mooi hebben 🙂
Daar komt zeker nog een artikel over! Ik slaap prima, Remco iets minder en eigenlijk is het nog iets te koud om te kamperen. Aankomende nacht daalt de temperatuur flink en wordt het maar 1 graden… Gelukkig zijn de campings in Nieuw-Zeeland heel luxe en hebben ze lounges waar je in de avond kunt zitten en met slecht weer. Scheelt weer!
Wat super leuk om te lezen! Wij zijn ook onze reis naar Nieuw-Zeeland aan het plannen, dus jouw blog komt zeker van pas 🙂 Super tof dat je de Tongariro crossing hebt gedaan!!
Wanneer willen jullie naar Nieuw-Zeeland? Wij zijn inmiddels in het zuiden en het is echt een geweldig land. Mijn tip alvast: neem de tijd, want het weer gooit je plannen nogal eens door de war. Een week geleden hadden wij sneeuw, twee dagen later liep ik in mijn korte broek en nu regent het non stop.
Wat is Nieuw-Zeeland toch een geweldig mooi land, het staat echt al jaren hoog op mijn verlanglijst. Jammer dat het zo ver weg is want anders waren we er zeker al een paar keer geweest. De Tongariro Crossing lijkt me geweldig, die ontdekte ik jaren geleden al op het internet. Maar eerst,,,,Chili en Argentinië en wie weet volgende winter!
Chili en Argentinië lijken mij ook heel gaaf, veel plezier alvast. Nieuw-Zeeland is echt prachtig, maar zo ver weg. Je gaat er niet even heen voor een weekje. De Tongariro Crossing is nu we aan het einde van onze reis zijn aangekomen nog steeds een hoogtepunt 🙂
Jeej, wat onwijs gaaaaaf dat jullie dé Tongariro Crossing hebben gelopen! Lijkt me zo’n megageweldige ervaring! Mooie foto’s hoor, en goed om te horen dat het te doen is met hoogtevrees. Dat was bij ons wel een twijfelgeval, naast het slechte weer. Rotorua vond ik ook echt te gek, en de geur valt absoluut mee. Je denkt er amper aan als je al dat moois ziet!
Met slecht weer is de Tongariro Crossing ook echt geen goed idee. Wij hadden stralend weer, zon, droog en nauwelijks wind, dan is het leuk en goed te doen. Met regen en veel wind is het gevaarlijk. Rotorua is super ja 🙂