Waarom ik nooit ga scooter rijden op reis
Het zijn eigenlijk helemaal geen scooters
We noemen het allemaal heel leuk rijden op een scooter, maar wist je dat de scooters in Azië helemaal niet de scooters zijn die wij hier kennen? In Azië zijn de scooters eigenlijk motoren. Dit heeft te maken met het aantal cc’s. Onze scooters hier hebben maar heel weinig cc’s in vergelijking met die in bijvoorbeeld Azië. Wat zij daar een scooter noemen, wordt hier als motor gezien. Zou jij hier in Nederland zonder rijbewijs zomaar op een motor stappen? Nee zeker? Waarom dan in Azië wel? Waarom zou je je eigen leven en dat van andere in gevaar brengen. Je hebt geen motorrijbewijs, dus je kan er niet op rijden. Misschien ben je wel heel talentvol, maar stel jezelf dan nogmaals de vraag: zou je het in Nederland ook doen? Je geeft in Nederland toch ook geen les aan een klas zonder de juiste papieren? Waarom in het buitenland dan wel? Dit geldt ook voor het rijden op scooters. Je hebt het rijbewijs niet, je mist het juiste papiertje. Dus hier in Nederland rijd je nooit op een motor (misschien al niet eens op een scooter), waarom doe je dat in bijvoorbeeld Thailand dan wel?
Je bent niet verzekerd
Als je alleen een autorijbewijs hebt dan ben je niet verzekerd als je op een scooter (of eigenlijk motor) gaat rijden. Veroorzaak je dus een ongeluk ben je de Sjaak. Je verzekering vergoed helemaal niks en als buitenlander krijg je vaak de schuld van een ongeluk, ook als je er niks aan kunt doen. Waarom zou je ooit zoveel risico willen nemen? Ik wil het in ieder geval niet.
Op het internet kom ik verschillende verhalen tegen over vergoedingen van je verzekering. Ik lees soms dat een verzekering medische kosten wel vergoed, maar dit niet verplicht is omdat je iets tegen de wet gedaan hebt. Een voertuig besturen zonder het juiste rijbewijs is namelijk illegaal en mag echt niet. Schade aan het voertuig wordt sowieso niet verzekert door je eigen verzekering. Heel soms wel door het verhuurbedrijf. Maar ook dit is niet geheel duidelijk en veranderd regelmatig. Wil je zeker weten of je iets vergoed krijgt of helemaal niks? Neem dan van te voren contact op met je verzekering.
Het feit dat je niet verzekerd bent is voor mij de grootste reden om niet op een scooter te rijden.
Met een internationaal rijbewijs mag het wel
Dit is een heel groot misverstand wat ik vaak hoor. Als mensen vragen of je een scooter mag huren zonder motorrijbewijs zeggen mensen altijd ja, zeker als je een internationaal rijbewijs hebt. Ja, het wordt gedoogd. De gemiddelde Thai wil gewoon geld verdienen en negen van de tien keer gaat het rijden ook gewoon goed. Een internationaal rijbewijs maakt echter niks uit voor je verzekering. Het is namelijk gewoon een vertaling van je Nederlandse rijbewijs. Heb je geen motorrijbewijs? Dan heb je dat met een internationaal rijbewijs nog steeds niet. Wat wel in veel gevallen zo is, is dat als je wordt aangehouden met je scooter en je laat je internationale rijbewijs zien dat je geen boete hoeft te betalen. Heb je die niet betaal je de boete vaak wel. Veel mensen vragen bij de ANWB (waar je je internationale rijbewijs kunt aanvragen) of ze op het internationaal rijbewijs ook het scooter vakje willen aanvinken. Tja, de Thai trapt hier misschien in, maar je verzekering niet.
Ik heb 0 ervaring
Het gaat er natuurlijk om waarom ik het niet zou doen, ervaring vind ik daarbij een hele belangrijke reden. Na mijn reis door Maleisië heb ik een tijdje gedacht dat ik in Nederland een keer een scooter zou huren om ervaring op te doen. Zo kon ik in het vervolg wel scooter rijden. Want ik geef toe; soms is dat gewoon wel heel handig! Maar ik heb hier totaal geen ervaring en aangezien het geen scooters zijn in Azië is de ervaring op een scooter in Nederland helemaal niet relevant. Daar ging mijn idee….
De wegen daar zijn niet zoals de wegen hier
Heel leuk, als je ervaring hebt met scooter rijden in Nederland. Maar hier zijn de wegen bijna perfect. Je hebt goede wegen zonder gaten en gekke onoverzichtelijke punten. In Azië en op veel andere plekken ter wereld is dit wel heel anders. De hobbels, gaten en gekke wegen vliegen daar om je oren. Mensen daar rijden ook heel anders dan de mensen hier. Het is super druk en het woord voorrang staat niet in ieders woordenboek. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Daarnaast zijn er ook nog best wat landen waar links gereden wordt.. Succes! Wist je dat in bijvoorbeeld Thailand en Vietnam in het verkeer de meeste doden vallen?
Ik hou niet van ziekenhuizen
Want het is natuurlijk super leuk als je in een gat rijd, met je scooter valt en de rest van je reis met enorme wonden rond loopt. Je mag niet meer zwemmen, wordt vaste klant van het ziekenhuis of de dokter en hebt er met een beetje pech de rest van de reis last van. Dat is vast hoe je je reis voorstelde toch? Je kan natuurlijk ook altijd iets breken en daardoor misschien wel vast komen te zitten op 1 locatie. Dag mooie reis waar je zo lang naar uitkeek.
Natuurlijk kan dit ook gebeuren zonder dat je gaat scooter rijden, maar als ik de scooter vermijd is de kans op een ongeluk in ieder geval een stuk kleiner. Ik heb geen zin in pijnlijke wonden en veel gedoe. Op reis wil ik gewoon lekker kunnen genieten!
Is een scooter echt nodig?
Ik wilde het eerst ook, want je komt gewoon op meer plekken op een makkelijke manier. Maar er zijn meer opties! Huur een auto of een fiets en ga op pad. Val je van je fiets? Je bent dan gewoon verzekerd. Heb je een ongeluk met de auto? Als je een rijbewijs hebt in Nederland ben je ook gewoon verzekerd. Je hebt er ervaring mee en een ongeluk is daarom iets minder waarschijnlijk. Waarom dan nog een scooter huren? Verder heb je op elk eiland en in elke stad of dorp genoeg andere opties waarbij je geen eigen vervoer nodig hebt. Huur een tuktuk (inclusief chauffeur) voor een dag of pak de taxi. In Azië is dat helemaal niet duur. Soms kun je ook prima een tour doen, want ook dat is soms gewoon super leuk! Je moet sommige dingen wel laten. In Laos kun je Takhek loop rijden en ik ben verliefd op de foto’s en zou het graag met eigen ogen willen zien. De paden zien er niet begaanbaar uit voor de auto en fietsend ben je wel echt extreem lang bezig. Maar om dan het risico te nemen? Als je een ongeluk krijgt is je reis verpest. Je verzekering kan niks voor je betekenen dus ook voor je budget is het slecht. Heb je dat er echt voor over? Ja? Dan zou ik gewoon in Nederland je motorrijbewijs halen. Want in Nederland stap je toch ook niet op de motor om door de Veluwe te rijden, terwijl je geen rijbewijs hebt?
Wat ik echt niet snap
Het gaat er natuurlijk om waarom ik nooit zou gaan scooter rijden op reis, maar ik snap niet waarom alle andere mensen het wel gewoon doen en er zo luchtig over denken. Ik ben lid van drie geweldige Facebookgroepen, namelijk Azië backpackers, Tips Thailand reisgroep en Backpackers NL. In alle drie de groepen reizen heel veel mensen per scooter, zonder geldig rijbewijs. De argumenten zijn dan altijd dat het lekker makkelijk is en dat je met een lage boete gewoon weer verder mag rijden. Maar wat als er wel iets gebeurt? Dan ben je toch gewoon de Sjaak! Niemand lijkt daar over na te denken, of het lijkt niemand uit te maken. Maar op zich kan ik het begrijpen als je zo nu en dan risico neemt en misschien zie je zelf wel meer voordelen dan nadelen. Dat kan. Maar er zijn dus ook mensen die helemaal geen rijbewijs hebben (ook geen autorijbewijs) en gewoon op de ‘scooter’ stappen. Dat is gevaarlijk voor iedereen, zowel voor jezelf als voor iedereen om je heen. Een scooter huren zonder rijbewijs, waarom zou je dat doen? Prima als je kiest voor vrijheid en lang leve de lol. Maar denk ook goed na over de veiligheid van anderen. Een ongeluk zit in een klein hoekje en hoewel de fiets van hier de scooter van Azië is, is het geen vergelijk.
Ik ben me ervan bewust dat het merendeel van de reizigers waarschijnlijk bij de groep hoort die het gewoon doet. Met dit artikel wil ik ook niet ineens iedereen overhalen om niet meer per scooter te reizen. Ik wil gewoon mensen informeren over wat de gevaren ervan zijn en wat voor mij de redenen zijn om geen scooter te huren. Eerst had ik ook geen idee wat de regels waren en dacht ik dat het gewoon allemaal wel mocht. Dat is dus niet zo. Voor je een keuze maakt moet je je hier bewust van zijn en hierover nadenken. Heb je gewoon een motorrijbewijs? Dan is er in de meeste landen weinig aan de hand. Maar zoek ook dan goed uit wat de regels zijn!
Betekent dit dat er geen voordelen zijn? Natuurlijk zijn die er! Je hebt alle vrijheid, je kunt overal gemakkelijk heen. Je ziet veel van de natuur en de omgeving. En ook niet geheel onbelangrijk; het is goedkoop. Bedenk voor jezelf wat je zwaarder vindt wegen, de voordelen, of de risico’s? Op dit moment wegen voor mij de risico’s zwaarder, maar niets is zo veranderlijk als de mens. Wie weet durf ik het ooit wel aan, wie weet ook niet. Misschien is nooit een groot woord en had het beter niet kunnen zijn. Misschien schrijf ik over twee jaar wel een artikel over waarom ik het nu wel zou doen en hoe geweldig het is. Je weet maar nooit…
Wat ik vooral wil zeggen is dat je er zelf achter moet staan. Sta erachter dat je risico neemt en zorg ervoor dat het 100% goed voelt als je toch met een scooter de weg op gaat. Ik sta dat op dit moment nog niet, dus ik doe het niet. Wie weet veranderd dat wel door de jaren heen!
In dit artikel wordt alleen Azië genoemd, maar mijn mening geldt voor de hele wereld. Overal waar je scooter eigenlijk een motor is zou ik het niet huren. Echter ben ik buiten Azië nog nergens geweest, dus ik weet niet hoe het daar is qua wegen, regels en aantal cc’s. Het helemaal voorkomen van het huren van een scooter is misschien niet heel realistisch als je veel wilt zien. Maar beperken zou ik het wel en wie weet blijft het echt nooit. Want er zitten nou eenmaal heel veel risico’s aan!
Ga jij wel eens op pad met de scooter op reis? Wat vind je van mijn redenen om dit niet te doen?
De foto’s uit dit artikel komen van Pixabay
Linda
Schrijver
Ergens heen gaan geeft ongetwijfeld een enorm gevoel van vrijheid. De eerste keer dat ik in Laos was, gingen we met 4 toeristen in een tuk tuk naar de watervallen bij Luang Prabang. Gezamenlijk vanuit een guesthouse. De tweede keer zag ik ineens bijna iedereen op de scooter razen. En in Luang Prabang stonden de tuk tuk jongens te kijken, zonder werk. Vier scooeters blaast heel veel vuiligheid de lucht in. Een tuk tuk ook, maar niet zoveel als een scooter. En de tuktuk driver had werk, verdiende geld. Voor mij is dit een behoorlijke overweging al zal ik niet zeggen dat ik nooit een scooter heb gehuurd. Ik heb een Nederlands rijbewijs, ben voorzichtig maar heb toch beelden op mijn netvlies van mensen die net zo voorzichtig dachten te zijn en helemaal open lagen. Zelf neem ik het risico zo min mogelijk.
Wat een goede aanvulling, zo had ik het zelf nog niet bekeken. Voor het milieu is 1 tuktuk natuurlijk echt vele malen beter dan 4 scooters. Hoeveel goedkoper zullen vier scooters nou zijn, dan die ene tuktuk? De tuktuk drivers hebben het toerisme nodig, anders hebben zij straks geen geld meer om hun gezin te onderhouden. In de titel staat nooit, maar zeg nooit nooit. De risico’s en nadelen wegen voor mij nu vrij zwaar, maar as ik echt iets graag zou willen zou ik het misschien ooit wel doen. Maar wel als ik er 100% achter zou staan. Als je dat niet doet gebeuren er denk ik juist ongelukken. Want je zegt het al, ook als je voorzichtig doet kun je jezelf helemaal open halen. Dat risico wil ik persoonlijk beperken en er zijn er dus toch meer die dat willen!
De vrijheid van een motorbike is niet na te bootsen. In een busje ga je van de ene tourist trap naar de andere. Ik zie mezelf al zitten in een busje aan de verkeerde kant van het uitzicht op de Ha Giang loop of Mae hong son loop. Mij niet gezien. Op een motorbike kun je gaan en staan waar je wilt. effe linksaf de berg op of in de rivier een bommetje maken, het kan allemaal. Een kleine weg tattoo is een zeer kleine prijs voor al het moois wat je hebt gezien. Af en toe moet je gewoon eens een risico’tje nemen in je leven. Voor het milieu moet je niet naar azie vliegen trouwens. Dan moet je helemaal niet gaan.
Wij zijn best vaak met een driver mee geweest inmiddels en of je tourist trap na tourist trap bezoekt ligt er echt aan waar je gaat boeken. Als je gewoon een knap begrijf gebruitk of een privé driver boekt, kom je op de mooiste plekken, vertellen ze je van alles over deze plek en kom je ook op plekken waar de toerist normaal niet komt. Op die manier veel vrijheid gehad en veel moois kunnen ontdekken hoor. En altijd veilig en verzekerd. Als je toch een ongeluk krijgt die wat meer oplevert dan die kleine weg tattoo heb je echt een probleem en praat je wel anders.
Ik ga in oktober naar Vietnam en precies om de redenen die jij aanheeft, ga ik niet op een scooter rijden. Volgens mij zijn er genoeg leuke en veiligere alternatieven zoals in Vietnam de easy riders. Waarom inderdaad je leven of die van een ander riskeren voor ‘vrijheid’, en waar blijf je met die vrijheid als je een ongeluk veroorzaakt en in de gevangenis terecht komt? Nee dank je, dan misschien iets minder avontuurlijk maar nog steeds een gezond gevoel van vrijheid!!
Wat gaaf dat je naar Vietnam gaat, lijkt me zo mooi daar! In Vietnam is reizen op de scooter / motor bijna een must, ten minste zo lijkt het. Easy riders zijn misschien wel iets duurder, maar wel veel minder risicovol. Je kan dan alsnog genieten van de prachtige plekken die Vietnam te bieden heeft. En inderdaad als er iets gebeurt, als je wel een ongeluk veroorzaakt hoe goed is je gevoel van vrijheid dan nog? Wie weet heb je ook wel levenslang een schuldgevoel erbij te pakken… Dan maar met de easyrider, die je waarschijnlijk ook nog heel veel over de omgeving kan vertellen!
Wat een fijn artikel, jk merk ook zoveel misverstanden hierover! Ik merk het in Griekenland met quads.. Geen enkele verhuurder die het een probleem vindt, maar volgens de verzekering moet je inderdaad een motorrijbewijs hebben voor boven de 50cc.
Dank je wel! Het is ook voornamelijk bedoeld om mensen hier bewust van te maken, want heel veel weten het niet! Dat van de quads wist ik bijvoorbeeld ook helemaal niet. Voor een jetski heb je geloof ik ook een bepaald rijbewijs nodig, maar ook dat weten maar weinig mensen
Hi Linda, wat goed dat je dit zo uitgebreid bespreekt. Toen ik ging backpacken in Indonesië durfde ik het ook niet aan om een ‘scooter’ te huren. Vooral om het feit dat je niet verzekerd bent zonder geldig A rijbewijs, ik geen ervaring heb op de motor en omdat de Indonesische politie er bekend om staat dat ze het toeristen soms erg moeilijk kunnen maken. Mensen doen er inderdaad veel te luchtig over. Zo ben ik een hoop Nederlandse toeristen tegengekomen die helemaal géén rijbewijs hadden maar toch wekenlang tourden met de scooter. Ik heb in Uluwatu uiteindelijk wel een dagje de scooter gepakt omdat er amper taxi’s reden en er geen openbaar was. Het was soms best een beetje spannend maar gelukkig is alles goed gegaan.
Gelukkig is alles goed gegaan! Veel mensen doen inderdaad zo luchtig hierover, terwijl je gewoon onverzekerd rond rijdt. In Nederland doe je dat ook niet. Zonder rijbewijs vind ik nog erger altijd, omdat je dan vaak helemaal geen goed verkeersinzicht hebt. Dat je jezelf in gevaar brengt is 1 ding, maar andere…
Ik zou het nu ik dit heb gelezen ook niet doen. Ik vind het met de auto in een drukke stad al niks dus dan is dit ook niet iets voor mij. Nooit geweten trouwens!
In een drukke stad zou ik het ook niet doen, zelfs als de scooter wel gewoon 50 cc is en je er wel op mag rijden met je autorijbewijs. Helaas verhuren ze in Azië geen 50 cc scooters, anders durfde ik het misschien nog, want dan ben je verzekerd mocht er wel iets gebeuren. Maar ja, dan nog zou de ervaring mij ook tegenhouden
Je argument betreft het milieu lijkt mij geen sterk argument, want hoe ben je in Thailand/Azie gekomen? Vliegen is nu ook niet bepaald milieu vriendelijk. Ik rijd motor en dus ook in het buitenland op een 125cc scooter. Geloof mij, er zit wel degelijk een groot verschil tussen scooter met 125cc of een motor met minimaal 500cc. Ga eerst eens op beide rijden/lessen en geef dan nog eens je argumentatie maar deze keer gebaseerd op daadwerkelijke beleving. Tuurlijk is het goed om je bewust te zijn van de gevaren en niks te doen waar je je niet goed of vertrouwd bij voelt. Maar auto rijden/huren is net zo gevaarlijk als een scooter in een land in Azie. Je rijd zelf, jij bepaalt de snelheid. Volgens mij is het niet nodig om jezelf banger te maken dan noodzakelijk. Het eten van voedsel, kan ook gevaarlijk zijn. Soms moet je risico’s nemen en gewoon wat leven.
Hoi Melissa,
Mijn argumenten zijn juist gebaseerd op het feit dat heel veel toeristen op een scooter (voor de Nederlandse wet motor) stappen zonder lessen en geen ervaring hebben en niet verzekerd zijn. Dat is toch gewoon niet slim? Je bent dan niet verzekerd en dat is voor mij alleen al reden nummer 1 om het zelf niet te doen. Wat andere doen moeten ze zelf weten, maar ik begrijp het niet. Je brengt andere in gevaar. Als je les hebt gehad en je hebt je rijbewijs, prima. En ja, ik snap dat een 125 cc anders is dan een 500 cc, maar als je in Nederland nog nooit op een 50 cc scooter hebt gereden en geen motorrijbewijs hebt, vind je het dan echt verantwoord om dat in Azië dan ineens wel te doen? Ik persoonlijk niet.
Als je een auto huurt heb je er een rijbewijs voor en de ervaring. Natuurlijk kan er dan alsnog iets gebeuren, maar je bent in ieder geval wel verzekerd. Stap jij in Nederland op een voertuig waar je geen rijbewijs voor hebt? Je gaat toch ook niet ineens in een vrachtwagen rijden?
Dit artikel is vooral bedoeld om mensen te informeren over de risico’s, zodat je daarna zelf kan beslissen of je wel of geen scooter gaat huren. Persoonlijk doe ik het niet, ik heb geen zin in flinke kosten omdat ik een ongeluk krijg. Ik heb ook geen zin om straks in een kistje weer het vliegtuig in te stappen.
Dat vliegen niet milieuvriendelijk is klopt helemaal. Het reizen ter plekke mag je dan toch wel zo milieuvriendelijk mogelijk willen houden?
Ik zou het ook niet doen. Maar ik ben wat dat betreft een held op sokken. En dan dat drukke verkeer. Dan zou ik eerder kiezen voor een fiets.
Haha ik ben ook geen held op sokken, dus we kunnen elkaar de hand schudden :p vooral in steden zou ik voor een fiets gaan, voor langere afstanden gewoon de auto of het lokale vervoer. Natuurlijk kunnen er ook da ongelukken gebeuren, dat kan overal natuurlijk
In Azië zou ik ook niet snel een scooter huren. Maar in Rome kun je prima een Vespa huren hoor. Daar huur je meestal ook nog een verzekering bij, dus zit je zeker safe!
Een Vespa is toch gewoon ook een scooter, als je kijkt naar cc’s of niet? Dan zou ik het namelijk ook wel durven, vooral met die verzekering erbij. Toch zou ik dan liever eerst in Nederland wat gereden hebben, voor je de drukte van Rome in gaat
Ik zou het denk ik zelf ook niet zo snel doen. In Nederland heb ik nog nooit op zo’n ding gereden, haha. Ga ik het in het buitenland al helemaal niet proberen.
Haha dat heb ik dus ook. Mocht ik toch ooit van gedachte veranderen zou ik eerst eens wat oefenen in Nederland, better safe than sorry
Dat is nou exact de reden waarom wij ook geen scooter gehuurd hebben in Ibiza! Er gebeuren heel veel ongevallen met die dingen en verzekering…
Nee, wij hebben een deel van het eiland met de fiets gedaan en dat was ook heel prettig.
Dat is zeker een goed alternatief en een heel stuk veiliger! Goed / leuk om te zien dat meerdere het met mij eens zijn, aangezien ik vooral altijd lees dat iedereen het gewoon doet
Ik ben zelf geen echte scooter fan, dus zou het in het buitenland al zeker niet doen. Erg interessant om te lezen!
Dank je wel! Hoewel het een handig vervoersmiddel is ben ik er ook geen fan van, zoveel risico’s. Maar wie weet veranderd het ooit nog
Ik rijd nog nooit met scooter, wel brommer in mijn land Indonesië, speciaal Yogyakarta waar ik woonde. Maar ik denk dat ik niet meer durf want er zijn zo veel brommers. Misschien zit ik achterop wel maar misschien hé
Zeg in ieder geval nooit nooit (wat dat betreft klopt mijn titel ook niet helemaal). Maar in de drukte lijkt het me heel eng. Wat gaaf je in Yogyakarta gewoon hebt!
Nope! Geen scooter voor mij. In Nederland vond ik het al niet heel veilig, want je werd vaak gewoon van je scooter afgereden. Laat dus staan in een ander land. Op Curacao zie ik het wel steeds meer gebeuren bij stagiaires, maar als ik hoor hoe vaak scooters bij een ongeluk betrokken zijn, dan pas ik liever. PLUS de wegen hier zijn slecht en onvoorspelbaar. Zelfs met de auto moet je goed opletten. Doe mij maar veilig in een auto 😉 .
Helemaal mee eens! Better safe than sorry. Bij Curacao had ik op de een of andere manier wel het beeld dat de wegen daar gewoon prima zouden zijn, geen idee waarom eigenlijk. Maar met slechte wegen is het gewoon nog een keer zo eng!
Ik ben het helemaal met je eens, er gebeuren ontzettend veel ongelukken in Azie. Mensen stappen heel onverantwoord op scooters – ook na een paar drankjes. Ik vind het wel heel fijn om met een scooter te reizen als ik in een dorpje in the middle of nowhere ben. Ik heb bijvoorbeeld Pai in Thailand op die manier ontdekt. Ik huur dus wel scooters, maar ik doe altijd zo voorzichtig mogelijk!
Ja in the middle of nowhere kan ik me wel heel goed voorstellen dat het super leuk is! Maar mensen denken niet na over de risico’s en doen gewoon maar. Dat lees ik altijd in verschillende Facebookgroepen, dus vandaar dat ik er eens over schreef. Sommige denken dat er toch geen ongeluk gebeurt, maar in landen als Thailand is het aantal verkeersdoden echt extreem hoog.
Ik heb zelf een paar keer een scooter (of motor?) gehuurd toen ik in Azië was. Zelf vind ik het een heel fijne manier van reizen en het geeft je veel vrijheid. Maar ik ben het wel met je eens dat mensen er te luchtig over doen. Ik heb zelf alleen scooters gehuurd op plekken waar amper mensen komen en waar ik wist dat de wegen oké zijn. Zo heb ik een keer in Vietnam gereden waar we de hele dag misschien drie mensen tegen zijn gekomen. Ja, dan durf ik het risico wel te nemen. Maar ik zou nooit andere mensen gaan aanmoedigen of roekeloos rijden.
Daarom heb ik dit artikel ook gemaakt; om mensen in te laten zien dat er weldegelijk risico’s aan verbonden zijn. Iedereen doet er zo luchtig over, alsof het niks is en totaal niet gevaarlijk. Maar in landen zoals Thailand en Vietnam zijn er extreem veel verkeersdoden… Waaronder ook veel toeristen die dachten om even leuk scooter te rijden. Het lijkt me wel een mooie en makkelijke manier om meer van een land te zien, dus ik snap wel dat mensen het willen. Ik vind ook dat het uiteindelijk ieders eigen keuze moet zijn en dat je moet kijken of voor jou de risico’s of de voordelen zwaarder wegen
Ik wist helemaal niet dat het hier als motor word beschouwd! Nu snap ik zeker waarom je het niet zou doen & ik ga het nu ook echt niet doen tenzij ik rijbewijs heb natuurlijk haha
Ik wist het eerst ook nooit en op die manier stappen veel mensen heel onwetend op een ‘scooter’. Een scooter hier is 50cc, maar die vind je daar dus niet. Je zou met een 50cc ook nooit echt door de bergen kunnen rijden
Ik zou niet durven om scooter te rijden in het buitenland. Eigenlijk alleen omdat de regels daar zo anders zijn! Wel bizar dat je niet verzekerd bent met een autorijd wijs. Dat had ik niet verwacht!
Die regels (of eigenlijk het ontbreken ervan) maken het zeker echt extra spannend!
Goed artikel! Echt heel erg leerzaam, ik wist het al wel en ik ben daarom ook geen voorstander van een scooter huren in het buitenland. Mijn grootste reden is, je kent het verkeer niet.
Dank je wel! Jouw grootste reden is zeker een hele goede. Het verkeer in het buitenland is zo anders en als toerist heb je daar vaak geen idee van. Sommige regels kunnen anders zijn, of worden daar gewoon totaal genegeerd.
Goed dat je hier over schrijft. Er zijn inderdaad genoeg mensen die er heel luchtig over doen (vrijwel iedereen en met name backpackers). Zelf begon ik met de eerste keer motorbike (want je hebt gelijk, het zijn kleine motoren) rijden tijdens het reizen in Azië. Maar met gezond verstand. Dat wil zeggen, absoluut niet (no way) in steden zoals Bangkok of Hanoi (ben je wel helemaal betoeterd). Ik was in Koh Samui (toen waren daar nog nauwelijks toeristen), een rustig eiland met rustige wegen. Daar huurde ik absoluut een motorbike, want het bracht je tenminste overal. En geen automaat, toen had je alleen maar schakel. Dus ik heb er leren rijden én met helm. Het hoefde niet, maar ik ging echt alleen maar met helm op pad.
Inmiddels heb ik dus al jaren mijn motor rijbewijs. Dus ik rijd veel zwaardere motoren dan de Aziatische motorbikes. En hierdoor merk ik nog meer hoeveel mensen het onderschatten. En een ongeluk is echt zo gebeurd.
Dit is ook de reden dat ik er over geschreven heb, mensen denken er zo licht over! Iemand zei ook ik doe het al jaren en er is niks gebeurd, dus gewoon doen! Maar dat betekent niet dat het bij een ander ook goed gaat. Ik vind daarom ook dat je je goed bewust moet zijn van de risico’s en niet zomaar op een motorbike moet stappen zonder er goed over na te denken. Goed dat je zelf met gezond verstand op de ‘scooter’ bent gestapt! Rijden in grote steden lijkt me vreselijk, zelfs met de auto. Dat is vragen om ongelukken.
Wat fijn om een motorrijbewijs te hebben trouwens, heel handig en scheelt je veel gedoe met verzekeringen.
In Nederland lijkt het me al heel naar om op een scooter te rijden. Heb dan ook nooit de behoefte gevoeld om het in het buitenland wel een keer te doen. Dan kies ik wel een andere manier van verplaatsen
Helemaal mee eens! In Azië schijnt ineens iedereen die behoefte te voelen en soms dacht ik ook het is wel heel handig, maar dan ga ik er over nadenken en dan denk ik ik pak de fiets of auto wel. Of ga desnoods bij iemand achterop die wel een rijbewijs heeft en ervaring heeft in het land
Stuk voor stuk heel goede argumenten. Ik had hier noot over nagedacht.
Dank je wel! Heel veel mensen zijn zich hier niet bewust van en ik vind het juist heel belangrijk dat iedereen zijn eigen keuze maakt, maar zich wel bewust is van het eventuele gevaar!
Mijn man roept dit ook al jaren en dacht altijd dat hij overdreef of geen juiste info had, nu kan ik hem oprecht geloven! Wat mij betreft zou iedere reiziger dit artikel moeten lezen!
Ik wist het eerst ook niet, maar na een beetje uitzoekwerk en veel lezen hierover was ik erover uit; ik doe het niet! Ik vind dat iedereen dit moet weten, voor je besluit wel of niet op een scooter te stappen in bijvoorbeeld Azië
Linda, je bent juf in spe. Je bijdrage bevat dermate veel spel – en taalfouten dat ik je aanraad je Nederlands eerst te verbeteren voordat je les gaat geven. Je tips zijn overigens inhoudelijk ok.
Hans, ik ben inmiddels afgestudeerd en heerlijk aan het werk. Mijn toetsen Nederlands heb ik allemaal ruim gehaald. Als je nou gewoon zegt waar je een foutje ziet verander ik het zo, geen probleem! Fijn zelfs als dat gezegd wordt. Ik heb het nagelezen en volgens mij is vol met spel- en taalfouten wel wat overdreven 😉 Maar goed, foutjes maken kan altijd, ook leerkrachten blijven mensen en kunnen nou eenmaal niet alles perfect doen.
Rij al jaren scooter in Cuba 125cc, nog nooit wat gebeurt, je kop erbij houden en op letten om je heen. In trein of taxi ken ook fout gaan.
Klopt, maar dan ben je wel verzekerd 😉 als jij geen motorrijbewijs hebt ben je dat op de scooter niet. En tja, rijd jij in NL motor zonder rijbewijs? Waarom daar dan wel?
Bedankt voor de waarschuwing. Ik heb wel vaak een scooter (of verkapte motor) gehuurd in het buitenland en dat is gelukkig nooit verkeerd gegaan, maar je hoort de verhalen inderdaad wel eens en dan ben je nog niet jarig!
Inderdaad en heel veel mensen zijn zich daar gewoon niet van bewust! Uiteindelijk blijft het altijd een eigen keuze, maar een gewaarschuwd mens telt voor twee
Ik snap echt niet dat mensen die zo avontuurlijk reizen op ander gebied dan zo saai en voorzichtig zijn.
Wij hebben half Bali afgereden met een scooter. Dat was zalig, je hebt volledige vrijheid.
Verder weet ik niet hoe het zit in Nederland maar in België mag je met een autorijbewijs ook met een motor rijden tot 125cc. Die scootertjes zijn echt niet zwaarder dan dat dus wij waren perfect met alles in orde. Er mee rijden is echt een piece of cake, eerste half uur wat rustig aan en je bent er zo mee weg.
Beetje jammer dat je informatief wil zijn maar verkeerde info geeft en aan bangmakerij doet.
Dat opgestoken vingertje dat anderen het wel doen en onverantwoord bezig zouden zijn vind ik er al helemaal over!
In Nederland mag je met een auto rijbewijs een scooter tot 50cc besturen, die zijn er niet. Dus dit artikel klopt weldegelijk en ik snap niet dat mensen de wet overtreden op dit gebied en levens van zichzelf en anderen op het spel zetten. Niet janken als je straks duizenden euro’s moet betalen. Hoe het in België zit weet ik niet, maar daar gaat het ook niet over in dit artikel