De vervelende kant van het reisvirus
Het reisvirus, niet iedereen krijgt hem te pakken, maar ik heb hem wel. En soms ben ik heel blij dat ik dat virus te pakken heb, want wat is het geweldig om zoveel van de wereld te kunnen zien en te ontdekken. Reizen is voor mij het leukste wat er is en ik zou ook nooit willen stoppen met reizen. Maar dat virus heeft nadelen. Soms wordt dat virus je gewoon te veel. In dit deel van de serie Travelconfessions vertel ik er alles over… Herkenbaar?
Afstuderen, dat is waar ik mee bezig moet zijn, maar waar ik door dat virus lang niet altijd mee bezig kan zijn. Elke dag weer lees ik reisblogs en bekijk ik duizenden mooie reisfoto’s op instagram. Elke dag voel ik zo’n extreme drang om weg te gaan. Echt weg te gaan. Niet slechts een paar dagen, maar gewoon weg voor onbepaalde tijd. Een enkele reis boeken en wel zien waar we uitkomen en hoe lang we weg gaan. Elke dag heb ik net zoals blogger Rani heimwee naar de wereld. Gewoon genieten van het leven, want doe je dat eigenlijk wel genoeg? Geniet je wel elke dag van wat je hebt en waar je bent? Ik eerlijk gezegd niet.
Thuis waardeer ik eigenlijk te weinig wat ik heb, thuis ben ik bezig met school en met dingen waar ik niet zo veel zin meer in heb. Ik ga gewoon mijn gang, doe alles op de automatische piloot en ga zo nu en dan op een tripje, waarnaar ik bij thuiskomst weer precies hetzelfde doe. Als ik op reis ben waardeer ik wat ik thuis heb en waardeer ik waar ik op dat moment ben. Ik voel me dan simpelweg het gelukkigste. Thuis, in Nederland, geniet ik vaak te weinig.
Komt dat dan door het reisvirus? Misschien wel. Waar het virus in ieder geval voor zorgt is dat je thuis altijd bezig bent met weg gaan. Weg willen, meer willen zien. Nooit eens rustig thuis zitten, maar altijd bezig zijn met je volgende bestemming, je volgende reis. En af en toe maakt het me gek, of niet zo vrolijk. Want af en toe wordt de drang om alles te laten vallen zo groot, maar ik besef dat het nog niet kan, dat ik nog moet wachten. Ik weet dat mijn tijd nog komt, maar dat is soms gewoon verdomd lastig. Ik wil weg. Ik wil niet meer studeren, ik wil niet werken, want dat kan altijd nog. Ik wil reizen, de wereld zien. Nu ben ik nog jong, nu ben ik nog ongebonden en kan ik weg zonder dat ik zit met een huis of een vaste baan. Maar nu moet ik studeren en mijn opleiding afmaken, nu moet ik doorzetten en toch nog even wat extra’s sparen.
Maar wil ik dat wel? Dat vraag ik mij zo vaak af. Ik zie het niet zitten om de rest van mijn leven fulltime te werken en als het vakantie is drie weken te reizen en het daarna weer te moeten doen met een lang weekend. Je moet zoveel en dat is waar ik juist een beetje klaar mee ben. En mijn beeld van lang weg is dat het moeten eindelijk even stopt. Natuurlijk heb je geld nodig en natuurlijk moet je zo nu en dan wel iets doen, maar dan wel vanaf een geweldige plek.
Het lijkt de trend, maar het is niet de trend die ik wil volgen. Die reisdrang moet ik nog even weerstaan, ik moet nog even doorzetten en slaafs de maatschappij volgen. Nog even afstuderen en nog even sparen. Want ja, vijf jaar studie ga je ook niet vlak voor de eindstreep weggooien. Hoe aantrekkelijk het soms ook klinkt.
Dus ja, soms kan ik het reisvirus vervloeken, terwijl ik er eigenlijk gewoon van houd. Want zeg nou zelf, er is toch niks mooiers dan wandelingen maken door de meest indrukwekkende natuurgebieden? Of genieten van mooie zonsondergangen of opkomsten bij een geweldig viewpoint? Wakker worden met zicht op een prachtig bounty eiland? En eigenlijk moet ik gewoon niet te veel denken, maar gewoon lekker doorgaan, doorgaan met een prachtige reis in het vooruitzicht.
En ook dit jaar hebben wij prachtige reizen in het vooruitzicht. Volgende week gaan wij anderhalve week naar Italië en bezoeken wij Bologna, Venetië en Verona. In de zomer reizen wij 3,5 week door China en ook rond kerst willen wij sowieso nog weg. Dat is toch al een mooi reisjaar? Maar het stomme aan het reisvirus is gewoon dat het nooit genoeg is. Je wilt altijd meer, altijd meer zien en meer doen. Altijd meer reizen. En ja, soms heb ik daar gewoon een klein beetje last van.
Hebben jullie soms ook wel eens last van het reisvirus?
Linda
Schrijver
Reis je met me mee?
Zo herkenbaar – daarin tegen ligt mijn passie ook bij mij werk. Maar vaak genoeg verdwaal ik in het mooie reisfoto’s, reisverhalen maar vooral het reisvirus. Gelukkig staan er dit jaar ook prachtige reizen en bucket list dingen op de planning ?
Fijn dat je passie ook bij je werk ligt, dat scheelt waarschijnlijk ontzettend veel! Ik studeer nog, maar vind het werk wat ik hierna kan doen heel leuk, alleen niet zo leuk als reizen.. Welke reizen en bucketlist dingen heb je op de planning staan voor dit jaar? Ben heel erg benieuwd!
Heel herkenbaar; zodra ik op reis ben, droom ik al van de volgende bestemming. Dagelijks kijk ik naar mooie aanbiedingen en word ik weer enthousiast 😉 Mensen zeggen; jij, alweer op vakantie? Ik kan uren praten over reizen. Echt een passie.
Toch vind ik Nederland ook leuk. Ik weet niet of digital nomad iets voor mij zou zijn. Voor mij is het fijn om een plekje te hebben, een thuis. En na een lange, leuke reis om thuis te komen. Dan dromen over de volgende bestemming 😉
Daar heb je ook zeker een punt, een thuis hebben geeft ook wel een heel fijn gevoel. Heel fijn dat je dat hebt; een plek waar je je thuis voelt, waar het fijn is en waar je kan dromen over je volgende plek. Ik weet nog niet of die plek voor mij in Nederland is, maar wie weet weet ik dat ineens als ik echt voor onbepaalde tijd weg ga. Vroeger kon ik mij het nooit voorstellen dat ik ooit misschien wel weg zou gaan uit Nederland en nu is ineens alles mogelijk.
En dan jij, alweer op vakantie is heel herkenbaar, maar gewoon lekker gaan! Gewoon lekker doen wat goed voelt en waar je gelukkig van wordt 🙂 Voor ons is reizen een passie en anderen kunnen zich dat echt niet voorstellen
Hee Linda, mijn passie ligt ook bij mijn werk waardoor ik als leerkracht optimaal kan genieten. In de wat kortere vakanties maak ik trips naar Europese steden (mensen die ik bij mijn reis heb ontmoet opzoeken) en in de zomervakantie ga ik 4 weken op reis, komend jaar naar Indonesië. Het is vervolgens weer heerlijk om mijn leventje thuis op te pakken en verder te gaan met mijn ander passie: de kinderen en het onderwijs.
Ik herken je gevoel want tijdens de opleiding was de passie er ook nog niet echt.
Hoop dat het voor je gaat werken!
Wat ontzettend fijn dat het helemaal je passie is geworden! Ik heb het wel gehad dat ik het echt geweldig vond, helaas is het nu wat minder, maar ik hoop ook dat het terug komt en ik net zoals jij echt weer met passie voor de klas sta. Met kinderen werken is geweldig, dat sowieso. Geen dag is hetzelfde en het is altijd leuk, alleen de echte passie mist nu een beetje. Gaaf hoe je het reizen zo goed combineert en dat je vier weken naar Indonesië gaat, veel lezier alvast 🙂
Dit is uiteraard heel herkenbaar 🙂 Ik vind het heerlijk om te werken en in mijn vrije tijd reizen te plannen. Er zijn nog zoveel plekken die ik wil bezoeken in de wereld, en ik ben blij als ik elk jaar weer een aantal af kan tikken. Iets wat ik liever niet zou willen is full-time reizen. Ik denk dat het dan als werk gaat voelen, en het dan niet meer zo leuk is als een paar keer per jaar echt genieten van op reis gaan!
Ik vind het heerlijk om me in mijn vrije tijd te verdiepen in blogs & plekjes die ik zou willen bezoeken. Het lijstje wordt steeds langer, maar ach, dat zou ook gebeuren als ik constant onderweg ben. Het is nooit genoeg 😉
Super omschreven! Dat full-time reizen klinkt waarschijnlijk ook veel leuker dan dat het eigenlijk is. Ik zou het denk ik ook combineren met werken en ook niet eeuwig blijven reizen. Na een tijdje, als ik genoeg gereisd heb zou ik terug komen en inderdaad, extra genieten van je reismomenten tussen het werken door. Want ja, waarschijnlijk geniet je na een paar drukke werkweken wel extra van een prachtige reis. En het lijstje wordt inderdaad constant langer, zelfs als je veel reist, heel vervelend eigenlijk, maar ook fijn; je hebt iets om naar uit te kijken!
JA zeker, dat reisvirus heeft ervoor gezorgd dat ik weer lang op reis ga dit jaar. IK heb ondertussen wel genoten van alles, maar ik moest en zou nog een keer weggaan 🙂
Wat gaaf dat je lang weg gaat dit jaar! Hoe lang ga je en waar gaat de grote reis naar toe?