8 reizen die ik maakte voor ik een reisblog had
Sinds maart 2016 blog ik op Travellers of the world en deel ik al mijn reizen en reistips op het internet. Hiervoor ging ik echter ook al op pad. Over sommige reizen voor dat ik een reisblog had, heb ik wel iets geschreven, maar over de meeste eigenlijk helemaal niets. Daar komt ook nog bij dat ik over die reizen schreef nog voor ik gehoord had van SEO en de meeste van deze artikelen dus zo’n nul keer per jaar gelezen worden. Daarom leek het mij leuk om eens terug te blikken op de reizen die ik maakte voor mijn reisblog tijdperk. Hier komen ze!
1. Naar de camping in Frankrijk
Met mijn ouders ging ik sinds mijn 12e eigenlijk altijd naar een camping in het buitenland. Wij gingen de meeste keren richting Frankrijk. Zo bezochten wij 2 keer de Ardèche, gingen wij naar de Bretagne en verbleven wij een keer vlakbij de Pyreneeën. Mijn reisliefde is hier vast ook begonnen, want de uitstapjes in de natuur vond ik altijd heel leuk. Frankrijk is prachtig.
Toch kwam ik hier nooit echt om te reizen, maar meer om te relaxen bij het zwembad. Samen met mijn broertje, zusje en ouders zochten wij altijd een camping uit met een enorm waterpark en vermaakten wij ons hier het grootste deel van die twee weken. Om de 3 of 4 dagen maakten wij een dagtrip in de omgeving.
Wist je ook dat ik over een van deze vakantie geschreven heb? Ik deelde mijn tips voor Gorges de l’Ardèche, een van de mooiste stukjes Frankrijk die ik heb gezien. Inclusief hele oude foto’s met mijn eerste compact camera.
2. Slovenië en een stukje Kroatië
De laatste vakantie met mijn ouders naar de camping ging naar Slovenië. Wij verbleven dichtbij de grens van Kroatië en maakten dus ook daguitstapjes richting Kroatië. Tijdens deze vakantie merkte ik echt dat ik de drang had om het land te ontdekken. Ik wilde de natuur in en steden bezoeken. Mijn ouders wilde dat af en toe, dus ik heb nog behoorlijk wat gemist tijdens onze trip richting Slovenië en Kroatië. Ik roep dan ook nog steeds dat ik dolgraag terug wil om meer te zien.
Dit was de laatste vakantie met mijn ouders en ik heb over een aantal bestemmingen dan ook wel geschreven. Zo schreef ik over Ljubljana, het meer van Bled, maar ook over de prachtige Plitvice meren. Ik weet zeker dat ik deze bestemmingen ooit opnieuw bezoek en dan ga ik deze blogs ook een grondige update geven.
3. Een jongerenreis naar Rimini, Italië
Samen met Melissa en een andere vriendin ging ik in 2012 voor het eerst zonder mijn ouders op vakantie naar het buitenland. Wij gingen naar Rimini, een typische jongerenbestemming. Wij vonden uitgaan toen best leuk, maar niet een hele vakantie lang. Wij maakten hier dan ook regelmatig strandwandelingen, zwommen heel veel en maakten ook een leuke dagtrip naar San Marino. Verder gingen we ook het oude centrum van Rimini in en dat was echt super.
Onze dagtrip naar San Marino was kort en ik wist gelijk dat ik hier ooit nog eens heen wilde. Het is er namelijk prachtig. Ook het centrum van Rimini is verrassend leuk en laat zien dat Rimini meer is dan zon, zee en zuipen. Over deze reis heb ik nooit iets geschreven op de blog, dus dit is een primeur 😉
4. Stedentrip Berlijn
Samen met een studiegenoot maakte ik in de voorjaarsvakantie een stedentrip naar Berlijn. Dit was de eerste keer dat ik buiten de zomervakantie weg ging en sindsdien ben ik dat blijven doen. Het is zo leuk om vaak te reizen! We boekten deze trip slechts twee weken van te voren en kozen voor Berlijn puur omdat het de goedkoopste optie was.
Berlijn bleek een hele leuke stad te zijn. We vermaakten ons er drie volledige dagen en hebben een leuke tijd gehad. Wist je dat een van de best gelezen artikelen op mijn blog over deze reis gaat? Ik deelde namelijk de perfecte planning voor 3 dagen Berlijn. Ook heb ik een blog over ons budget Berlijn, want als studenten wilden wij het natuurlijk zo goedkoop mogelijk houden. Dit was mijn eerste budget post op de website! Wat er te doen is in Berlijn heb ik nooit gedeeld, maar aangezien mijn foto’s best redelijk zijn, moet ik dat misschien ook maar eens gaan doen!
5. Stedentrip naar Parijs
In juni 2015 kreeg ik een relatie met Remco en diezelfde zomer gingen wij met zijn tweeën naar Parijs. Parijs was onze eerste vakantie samen en dat was gelijk een hele leuke. We hadden 6 dagen de tijd om de stad te ontdekken en we hadden prachtig weer. We bezochten ook gelijk het paleis van Versailles.
Een paar jaar later zijn we terug gegaan naar Parijs, dus ook in de tijd dat we wel een reisblog hadden bezochten wij Parijs. De foto’s waren een stuk beter (want betere camera’s en meer kennis over fotografie) en de artikelen werden aangepast. Toch denk ik vaak nog terug aan onze eerste reis samen en dus onze reis naar Parijs. Wat een mooie herinneringen hebben wij daar gemaakt! De foto hieronder is trouwens wel een oude, gewoon omdat ik dat leuk vind 😉
Wil je lezen over Parijs? Alle artikelen kregen een update en ik schreef onder andere over ons budget Parijs, maar ook over wat je moet doen in Parijs.
6. Vakantie naar Tsjechië
Een van mijn favoriete vakanties allertijden was die met de vriendengroep naar Tsjechië. In de zomer gingen wij met twee auto’s en zeven mensen voor 10 dagen richting Tsjechië. Wij huurden een huisje voor 7 dagen en gingen nog 3 dagen naar Praag. De tijd in het huisje was vooral onvergetelijk. We hebben zoveel gelachen en zoveel lol gehad met zijn allen. Overdag deden wij trouwens enorm veel. We bezochten steden, dorpen, kastelen en natuurgebieden.
Later ben ik samen met Remco nog eens terug gegaan naar Praag. Maar mijn eerste bezoek aan Praag was dus nog voor wij een reisblog hadden. Toch heb ik wel artikelen geschreven over onze reis naar Tsjechië. Zo vertelde ik over leuke dingen om te doen in de omgeving van Praag. Ook deelde ik een fotodagboek van onze dagen in Praag tijdens die reis in 2014.
Pas later schreef ik: wat te doen in Praag? Dit is het best gelezen artikel op onze website. De tips van ons eerste tripje gebruik ik hier ook zeker in, maar de foto’s niet, die waren namelijk echt dramatisch.
7. Rondreis door Italië
De eerste rondreis die ik ooit maakte was een rondreis door Italië. Dit deed ik in de zomer van 2015 samen met Melissa. Wij vlogen naar Pisa en pakten vanuit daar de trein naar Florence, Cinque Terre en Rome. Met de trein reisden we daarna weer terug naar Nederland. Mijn liefde voor rondreizen is toen geboren, want daarna heb ik op wat stedentrips na, bijna niks anders meer gedaan. Rondreizen is natuurlijk ook de perfecte manier om meer te zien van een land!
Van deze reis heb ik best leuke foto’s en omdat ik hier veel over uit gezocht heb, wist ik hier nog veel van. Over deze reis heb ik dan ook redelijk veel geschreven. Zo schreef ik over de omgeving van Pisa, wat nog steeds een van de best gelezen artikelen is. Ook schreef ik over wat je moet doen in Florence, deelde ik onze interrail route en schreef ik over het mooie Cinque Terre.
Over Rome schreef ik ook, maar al deze artikelen herschreef ik nadat ik met Remco Rome bezocht in 2017, toen wij wel een reisblog hadden.
8. Hongarije
Nog even een toevoeging, want op de een of andere manier was ik deze trip helemaal vergeten te noemen. Voor ik een reisblog had reisde ik samen met Melissa naar Siofok in Hongarije. Wederom een jongerenreis. We gingen uit, genoten van het Balatonmeer en van het enorm goedkope eten. Ook dronken wij goedkope en lekker cocktails en vierden wij echt even vakantie. Verder gingen wij 2 keer met de trein naar Boedapest om deze leuke stad te ontdekken. Het was super, alleen wel 40 graden en dus enorm heet!
Later bezocht ik Boedapest nog eens met Remco samen. Dit was zelfs de eerste reis die wij maakten sinds wij een reisblog hebben! Daarna schreef ik gelijk over de stad. Zo schreef ik wat je moet doen in Boedapest en deelde ik ons budget Boedapest
Wat is er veranderd aan mijn manier van reizen sinds ik een reisblog heb?
Wat er eigenlijk vooral veranderd is is dat ik veel actiever ben, mij meer ben gaan verdiepen in fotografie en ik namen van gebouwen, restaurants en andere dingen onthoud. Ik houd ons budget bij en bedenk onderweg wat leuk is om te delen en wat niet. Ik reis ook veel meer en mijn drang om te reizen is veel groter geworden.
Remco en ik hebben een fotografie cursus gevolgd en inmiddels hebben wij ook beide een spiegelreflex camera. We bewerken onze foto’s, maar zorgen wel dat het de realiteit laat zien. Fotografie is voor ons een heel belangrijk onderdeel van reizen geworden.
De meeste plekken hierboven hoop ik ooit ook echt nog eens te bezoeken, zodat ik er beter over kan schrijven. Nu heeft dat zo weinig zin: de foto’s zijn niet goed en ik heb eigenlijk veel te weinig informatie.
Ik vond het wel leuk om eens terug te denken aan de periode voor Travellers of the world en de oude foto’s terug te zien. Maar ook om terug te denken aan de mooie plekken die ik toen al heb mogen zien. Ik weet in ieder geval wel dat ons leven heel anders is op reisgebied en dat echt wel te maken heeft met het bloggen. Super leuk!
Heb jij een reisblog? Welke reizen maakte jij vroeger?
Linda
Schrijver
Hallo! Ik ben Linda, 24 jaar en dol op reizen en schrijven. Naast leerkracht basisonderwijs ben ik degene die voornamelijk de blogs schrijft voor travellersoftheworld.nl.
Reis je met me mee?
Leuk om zo terug te blikken. Wij gingen als gezin ook jaren naar campings in Frankrijk en ook Italië. Heerlijke vakanties waarbij we naar de zee gingen of in de rivier zwommen. Mijn eerste vakantie alleen was naar Lloret de Mar haha.
Ik vond het ook leuk om er weer even aan terug te denken haha. Ik bedenk me trouwens ineens dat ik nog een reis moet toevoegen, want ik maakte nog een jongerenreis. Geen Lloret de Mar, maar siofok in Hongarije haha
Ik schrijf nu al een aantal maanden op http://www.reisoverdegrens.nl. Als kind ging ik voornamelijk op reis naar de voormalige DDR, West-Duitsland (ja zo oud ben ik al🤔) en naar Canada en de VS omdat wij daar familie jmhadden. Ik was voor het eerst in 1991 in de VS. Mijn eerste soloreizen alleen gingen naar GB, Turkije en later Rusland en Ijsland. Nu met kinderen zou ik die reizen eigenlijk eens moeten herhalen.
Wat een reizen heb je gemaakt, super gaaf zeg! Leuk idee om die reizen gewoon nog eens te maken
Ja, ik heb een reisblog en voordat ik daarmee begon had ik al ontzéttend veel reizen gemaakt! In de jaren 90 reisde ik het vaakst ver weg, maar de afgelopen jaren reisde ik uiteraard ook veel.
Super leuk! Leuk om ook eens terug te denken aan die reizen 🙂
Leuk om zo over je eerste reizen te lezen. En al veel verschillende landen heb je toen gezien! Ik ben ook naar Rimini geweest jaren geleden. Maar dat was zo’n vakantie dat ik je nu niet eens kan vertellen of het stadje leuk was of niet 😉 Heel herkenbaar vind ik wat je zegt over hoe je reizen nu veranderd zijn doordat je mee noteert onderweg en beter met fotografie bezig bent. Dat heb ik ook.
Hahaha, maar ook dat zijn hele leuke vakanties ;). Ook al zou je dat nu waarschijnlijk nooit meer zo doen, de herinneringen zijn leuk.
Herkenbaar verhaal dit. Ook ik ging vroeger met mijn ouders naar Frankrijk, waar we een chaletje huurden. Nu zijn onze reizen veel avontuurlijker. Maar vorig jaar ben ik toch weer terug geweest naar Frankrijk, heerlijk! Ik koester ook warme gevoelens voor de tripjes die ik met mijn middelbare schoolklas naar Rome en Oostenrijk maakte.
Het waren zeker heerlijke vakanties, die naar de camping in Frankrijk. Ik sluit ook echt niet uit dat ik dat ooit weer eens doe. Rome en Oostenrijk klinken ook niet verkeerd! Ik ging met school richting Ieper en Straatsburg, ook daar heb ik mooie herinneringen aan
Wat een leuk artikel! Ik reisde met mijn ouders voornamelijk naar Spanje en Italië…échte strandvakanties en er werd bijna niets ondernomen (lui op het strand liggen). Ik vond het vreselijk, haha. Geen idee dus waar mijn ‘reis genen’ vandaan komen 😉 Ook mijn vrienden lagen voornamelijk op het strand of aan het zwembad…dus ging ik vervolgens alleen op vakantie.
Gek is dat dan eigenlijk, dat die reisgenen er zijn terwijl niemand om je heen reist. Aan de andere kant, misschien juist daardoor! Op zoek naar iets anders? Bij ons in de omgeving gaan mensen wel eens actiever op vakantie, maar niemand is zo reisverslaafd als wij zijn haha
Leuke post! Mijn klas mocht vandaag tijdens het broodje eten een filmpje kiezen om te kijken. Ze kozen voor “een reisfilmpje van jou juf” en dienden daarna het ene verzoek na het andere in (tropisch eiland juf, en nu één van China). Op die laatste vraag moest ik helaas antwoorden dat ik daar was geweest voordat ik een reisblog had.. en er dus geen filmpje van had. 🙂
Wat ontzettend leuk zeg! Welke groep heb jij eigenlijk?
Mijn ouders zijn niet zo reislustig. Toch ben ik net als jij met mijn ouders (vader) naar Slovenië en Kroatië geweest!
Leuk om je oude reizen te zien.
Mijne zijn ook niet reislustig, wij gingen dus alleen naar de camping, maar daardoor wel alsnog al wat landen kunnen bezoeken en mooie plekken kunnen ontdekken. Leuk dat je ook naar Slovenië en Kroatië bent geweest, dierbare en mooie herinneringen
Leuk om te lezen welke reizen je maakte voordat je een reisblog had. Je trok er met je ouders veel op uit, tof! Slovenië en Kroatië staan erg hoog op mijn wishlist.
Voor mijn gevoel trok ik er helemaal niet zoveel op uit, maar als je dan zo op een rijtje zet, is het best vaak en veel!